تبلیغات
ابتدا باید بدانیم که دادگاه صالح در جرم خیانت در امانت ، دادگاه محل وقوع جرم است و این محل عبارت است از محلی که امین از استرداد مال مورد امانت خود داری می کند . که در واقع در حال حاضر در دادسرا مطرح می شود .

سپس دادسرا ، پرونده را برای تحقیقات به کلانتری ارجاع می دهد وپس از آن دوباره به دادسرا ارجاع داده می شود و در صورت اثبات مجرمیت کیفر خواست صادر شده مجد دادگاه می رود و در صورت تشخیص دادگاه ، حکم بر خیانت در امانت صادر می شود.
نمونه رأی خیانت در امانت :
«در خصوص اتهام آقای رضا دایر بر خیانت در امانت به شرح این‌که شاکی بار پارچه را برای فروش در اختیار متهم دعوا که حق‌العمل‌کار می‌باشد، قرار داده است که متهم پس از فروش ما به ازای آن را باز نگردانده است و مبلغی را به نفع خود تصاحب کرده است. دادگاه با توجه به محتویات پرونده و شکایت شاکی و اقرارهای صریح مبنی بر تحویل بارها شاکی و فروش آنها و عدم استرداد و تحویل وجه موضوع شکایت و کیفرخواست صادره و عدم دفاع موثر وکیل متهم انتساب بزه را به وی محرز دانسته و مستندا به ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵، متهم موصوف را به تحمل ۶ ماه حبس محکوم می‌کند. رای صادره حضوری بوده و ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ قابل تجدید‌نظر است.»

منبع: گروه وکلای تهران
+ نوشته شده توسط Neginimanian1952 در پنجشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۱ بعد از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha